Ta strona używa cookies do celów analitycznych.

28/07/2022

Zmiana ustawy o KRS ma zapobiec kradzieży spółki.

W czerwcu br. wprowadzono rozwiązanie prawne, umożliwiające przedsiębiorcom uzyskanie automatycznej informacji o zarejestrowaniu sprawy i dokonaniu wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

13/07/2022

Nowelizacja KSH – okres trwania kadencji i wygaśnięcie mandatu.

Często Klienci zwracają się do nas z pytaniem: jak prawidłowo określać okres trwania kadencji członka zarządu spółki z o.o. i mandatu do jej sprawowania? Czasami pojawiają się również zapytania: Czym jest kadencja członka zarządu? Czym jest mandat? Czy pojęcia te są tożsame czy też są między nimi różnice? Jeśli tak, to jakie? Jak prawidłowo określić okres trwania kadencji? Kiedy wygasa mandat? I czy w przepisach prawa nastąpią w niedługim czasie zmiany w tej kwestii? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

20/06/2022

Zniesienie przepisów covidowych dotyczących eksmisji.

Po dwóch latach zostały uchylone przepisy dotyczące zakazu eksmisji w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

14/06/2022

Zmiany w prawie holdingowym – naprawienie szkody wyrządzonej wiążącym poleceniem.

Od 12 października 2022 r. wejdą w życie zmiany w Kodeksie spółek handlowych, które obejmują szereg nowych zasad i instytucji w prawie holdingowym. Do tej pory funkcjonowanie grup kapitałowych nie było uregulowane na wielu istotnych płaszczyznach, co wprowadzało niejednokrotnie chaos w obrocie gospodarczym. Do najważniejszych zmian wprowadzonych ustawą można zaliczyć przede wszystkim prawo wydania wiążącego polecenia spółce zależnej przez spółkę dominującą oraz konieczność naprawienia szkody wyrządzonej takim poleceniem.

07/06/2022

Wejście w życie dyrektywy Omnibus - co to oznacza dla e-commerce?

Z dniem 28 maja 2022 r. w życie weszła tzw. Dyrektywa Omnibus dotycząca sprzedaży na rzecz konsumentów.

26/05/2022

Spółka zależna może odpowiadać za czyny nieuczciwej konkurencji spółki dominującej – nowe orzeczenie TSUE.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 6 października 2021 r. rozszerzył krąg podmiotów odpowiedzialnych za naruszenie prawa konkurencji.Kiedy mówimy o czynach naruszających konkurencję? Kto odpowiada za takie czyny? Czy można uwolnić się od odpowiedzialności?

Skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy prawnej?
Umów się na spotkanie.
Zadzwoń:
Adres Kancelarii:
al. Tadeusza Rejtana 23
35-326 Rzeszów

Capital Park (1. piętro)
Mapa dojazdu