Ta strona używa cookies do celów analitycznych.

14/05/2024

Co oznacza Privacy by default w IT?

Zasada domyślnej ochrony prywatności jest mniej znana niż zasada prywatności w fazie projektowania. Czy to oznacza, że jest również mniej ważna przy tworzeniu rozwiązań IT? Zdecydowanie nie.

11/04/2024

Spoofing w praktyce – postępowanie sądowe przeciwko bankowi.

W niedawno udostępnionym artykule opisywaliśmy sprawę Klientki, która padła ofiarą spoofingu, a bank oczekiwał od niej spłaty kredytu zaciągniętego przez przestępców. Kancelaria przygotowała w jej imieniu pozew o ustalenie nieistnienia umowy kredytu oraz zwrot pobranych należności.

08/04/2024

Spoofing w praktyce – sprawa Klientki naszej kancelarii.

W niedawno udostępnionym artykule opisywaliśmy, na czym polega phishing oraz spoofing i z jakimi zagrożeniami się wiąże. W tym artykule przedstawimy model działania przestępców w praktyce.

02/04/2024

Spoofing i Phishing - częste zagrożenia w sieci.

Jednym z największych cyfrowych zagrożeń dla przeciętnego użytkownika Internetu jest utrata dostępu do naszych urządzeń mobilnych, kont bankowych, mediów społecznościowych lub innych systemów zawierających cenne dane.

14/03/2024

Czym jest działalność nierejestrowana i na jakich zasadach można ją prowadzić?

Decyzja o założeniu własnej działalności gospodarczej wiąże się dla początkującego przedsiębiorcy z wieloma nowymi obowiązkami. Jest sporo formalności, o które powinien zadbać już na starcie, takie jak np. zarejestrowanie swojej działalności, wybór formy opodatkowania i sposobu prowadzenia księgowości Jest jednak sposób, by zacząć swoją działalność w mniej sformalizowanych warunkach: działalność nierejestrowana.

15/02/2024

Zamówienia publiczne – kiedy zamawiający może unieważnić postępowanie i co można zrobić w takim przypadku?

Zamówienie publiczne to dobra okazja dla przedsiębiorcy na pozyskanie atrakcyjnego zlecenia. Nie zawsze jednak przygotowanie najlepszej oferty skutkuje zawarciem umowy z zamawiającym.

Skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy prawnej?
Umów się na spotkanie.
Zadzwoń:
Adres Kancelarii:
al. Tadeusza Rejtana 23
35-326 Rzeszów

Capital Park (1. piętro)
Mapa dojazdu