Ta strona używa cookies do celów analitycznych.

10/05/2022

Zaskarżanie uchwał spółek kapitałowych.

Co zrobić, gdy wspólnicy spółki kapitałowej tj. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, podjęli uchwałę sprzeczną z jej interesami? Czy można zaskarżyć taką uchwałę? Pod jakimi warunkami? Kto może to zrobić i w jakim terminie?

12/04/2022

Utworzenie oddziału przedsiębiorstwa spółki z o.o. – czy zawsze jest konieczne?

W miarę rozwoju przedsiębiorstw, wielu Klientów staje przed dylematem w jaki sposób rozpocząć działalność w mieście, innym niż ujawnione w KRS jako siedziba spółki. Czy utworzenie oddziału przedsiębiorstwa zawsze jest konieczne? Z czym wiąże się utworzenie takiego oddziału? Czy istnieją inne rozwiązania prawne?

07/04/2022

Zbiórki publiczne na pomoc Ukrainie – kiedy mogą zostać odliczone od podatku PIT i CIT?

Jakie warunki muszą zostać spełnione,aby można było dokonać odliczenia? O czym należy pamiętać?

30/03/2022

Ruszył rejestr działalności na rzecz spółek lub trustów – sprawdź czy podlegasz nowym obowiązkom dla przedsiębiorców.

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej jako: Ustawa) – od dnia 31 października 2021 r. działalność na rzecz spółek lub trustów stała się działalnością regulowaną. Podmioty prowadzące aktualnie działalność na rzecz spółek lub trustów powinny złożyć wniosek o wpis do dnia 30 kwietnia 2022 r.

22/03/2022

Zatrudnienie obywatela Ukrainy – jakie wymogi trzeba spełnić?

W związku z wojną w Ukrainie, wielu naszych Klientów zaangażowało się w różne formy pomocy osobom dotkniętym jej skutkami. Jedną z takich form jest zatrudnienie obywatela Ukrainy w swoim przedsiębiorstwie.

01/02/2022

Świętujemy 10-lecie działalności naszej Kancelarii.

Dzisiaj mija dekada funkcjonowania naszej Kancelarii. Jej założyciele Grzegorz Górski i Marcin Szetela wspierają Klientów od kilkunastu już lat, lecz to właśnie 10 lat temu postanowili stworzyć Kancelarię, która będzie pomagać Przedsiębiorcom w rozwoju ich działalności.

Skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy prawnej?
Umów się na spotkanie.
Zadzwoń:
Adres Kancelarii:
al. Tadeusza Rejtana 23
35-326 Rzeszów

Capital Park (1. piętro)
Mapa dojazdu