Ta strona używa cookies do celów analitycznych.

23/12/2021

Zmiany w obsłudze rejestru CEIDG.

13 grudnia 2021 r. weszły w życie zmiany w funkcjonowaniu rejestru CEIDG. Jakie to zmiany i na co należy zwrócić uwagę?

 

Zmiany w obsłudze rejestru CEIDG wchodzące w życiu w grudniu 2021 r.

W grudniu 2021 r. w życie weszły zmiany dotyczące funkcjonowania rejestru przedsiębiorców CEIDG. Dotyczą one przede wszystkim przeniesienia usług elektronicznych dla przedsiębiorców do portalu biznes.gov.pl, ale także formularzy i załączników.

 

Zastąpienie funkcji portalu ceidg.gov.pl przez biznes.gov.pl

  • Konta przedsiębiorców w serwisie dostępnym pod adresem www.ceidg.gov.pl 10 grudnia tego roku zostały wyłączone. Od tej pory realizacja takich czynności jak dokonywanie wpisów i zmian, założenia, zawieszenia czy wznowienia działalności gospodarczej  będzie realizowana za pośrednictwem portalu dostępnym pod adresem: www.biznes.gov.pl.
  • W związku z wprowadzanymi zmianami, wszystkie wnioski robocze, które nie zostały zrealizowane do dnia 10 grudnia zostały usunięte. Natomiast możliwość sprawdzenia statusu złożonych już wniosków dostępna jest za pośrednictwem konta przedsiębiorcy na portalu biznes.gov.pl.
  • Dostęp do danych CEIDG od tego momentu wymaga zalogowania się do Konta Przedsiębiorcy.
  • Oprócz tego, formularz CEIDG-1 został zastąpiony kreatorem, który dostępny jest od 13 grudnia pod adresem: biznes.gov.pl/wniosek-ceidg.
  • Jednocześnie pojawiły się nowe formularze załączników oraz zaświadczenia i wydruki z CEIDG.

 

Dostęp do konta przedsiębiorcy i jego funkcje.

  • Każdy przedsiębiorca, który posiada konto na serwisie biznes.gov.pl, może od teraz jego pośrednictwem dokonywać wpisów w CEIDG i przeglądać status złożonych już wniosków i operacji na wpisie.
  • Dzięki wprowadzonym zmianom przedsiębiorca będzie mógł składać wnioski oraz sprawdzać status i historię realizowanych przez siebie spraw urzędowych oraz zarządzać pełnomocnictwami i prowadzić adres do e-doręczeń za pośrednictwem jednego konta na tym portalu.

 Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości w zakresie dokonywania czynności związanych z rejestrem CEIDG, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.